Pigułka newsów 25-27.02

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

11 Bit Studios zaprezentowało nową grę – The Thaumaturge. Tytuł znany był wcześniej pod nazwą kodową Vitriol. Jest to izometryczne RPG z turową walką, osadzone w XX-wiecznej Warszawie (1905 rok) z nutką okultyzmu w tle. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale demo gry zostanie udostępnione dziennikarzom w marcu na GDC. Za produkcję odpowiada Fool’s Theory, które będzie wkrótce pracować nad remake’iem Wiedźmina 1. Studio znane jest dzięki Seven: The Days Long Gone i pomagał chociażby przy Divinity Original Sin II czy Baldur’s Gate III.

Oficjalne

 • Sons of the Forest w ciągu doby sprzedało się w 2 milionach kopii.
 • Po premierze Blood Bowl 3 zalała fala negatywnych ocen. Głównym powodem tej krytyki są mikrotransakcje oraz zły stan techniczny gry. Tytuł ma zaledwie 28% pozytywnych opinii na Steamie.
 • 6 marca o godzinie 18:00 odbędzie się pokaz Paradox Interactive (we współpracy z XBOXem). Na wydarzeniu zobaczymy trzy zapowiedzi gier oraz kilka dodatków do wydanych już tytułów.
 • Larian Studios zapowiedziało, że planuje wydać Baldur’s Gate III na XBOXach, ale wersja ta została opóźniona ze względu na problemy techniczne.
 • Top 10 produktów generujących największe przychody na Steamie w ostatnim tygodniu.
 • Twórcy remake’u Gothica pochwalili się kolejnym modelem przeciwnika, jakiego spotkamy w grze – harpią.
 • Obsidian Entertainment zapowiedział The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition. Będzie to nowa wersja gry ze zremasterowaną oprawą graficzną, wszystkimi DLC i zwiększonym maksymalnym poziomem postaci. Premiera zaplanowana jest na 7 marca na PC i konsole nowej generacji.
 • Zaprezentowano kolejny gameplay Amnesia: The Bunker. Przedstawia zagrożenie jakie czeka na nas w ciemności. Tytuł ukaże się 16 maja na wszystkich platformach oprócz Switcha.

Plotki

 • Według Jeza Cordena w tym tygodniu poznamy termin pokazu Starfielda, na którym zostanie ogłoszona data premiery. Plotki te poparł także Andy Robinson.
 • Jak podaje Insider Gaming w produkcji jest obecnie 10 gier z serii Assassin’s Creed, a w dodatku Ubisoft chce powrócić do wydawania jednej odsłony rocznie.

  Nieoficjalne źródła mówią o trzech niezapowiedzianych jeszcze prototypach:
  Projekt Nebula, w którym mamy odwiedzić krainę Azteków. Odpowiadają za niego twórcy AC: Rogue.
  Projekt Raid, które tworzy Ubisoft Chengu, będzie skupiało się na rozgrywce PvE do 4 graczy. W grze wcielimy sie w znane postacie z całego uniwersum AC.
  Projekt Echoes ma być kolejną odsłoną multiplayerową. Pracuje nad nią Ubisoft Annecy, które pomagało przy The Division 2 i tworzyło tryby multi w seriach AC.

  Oficjalnie wiemy za to, że powstają Assassin’s Creed: Mirage, Red, Hexe, Invictus oraz Infinity. Od dłuższego czasu chodzą też plotki o grze VR o podtytule Nexus (oraz także jej sequelu).

  Insider Gaming podał także daty najbliższych premier z serii AC. Mirage – sierpień, Nexus – kilka miesięcy później, Red – 2024, Invictus – 2025, Hexe – 2026.

Inne

 • Do sieci wyciekły zdjęcia z planu zdjęciowego serialu Fallout tworzonego przez Amazon. Fotografie wskazują na to, że w produkcji zobaczymy klasyczne stroje i PipBoya,  czyli elementy znane z gier Bethesdy.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.