Pigułka newsów 25-26.07

Najgorętszy news

 • Jak podał w swoim podcaście Jeff Grubb, według jego źródeł serwery Roller Champions zostaną wyłączone po 3 sezonie. Jest to gra free-to-play polegającą na graniu w rolki w drużynie i rzucaniu piłką w bramki. Tytuł zadebiutował 25 maja tego roku. Już teraz w grze ciężko znaleźć graczy i nie ma zainteresowania nią.

  Minął jednak dzień i Ubisoft oficjalnie zaprzeczył tym plotkom i oświadczył, że planuje dalszy rozwój Roller Champions na kolejne sezony. Miejmy nadzieję oby tak było, bo ostatnio ogólnie ten wydawca nie ma ostatnio dobrej passy: próby wrzucenia NFT do gier, wyłączenie serwerów Hyperscape, opóźniony Avatar i AC: Rift, usunięcie 4 projektów w tym Ghost Recon: Frontline, blokowanie kupna DLC w starszych produkcjach. Oj jest to dużo potknięć jak na pół roku(a pewnie wszystkich nie wymieniłem).

Oficjalne

 • Stray jak na razie jest najlepiej ocenianą grą tego roku na Steam. Produkcja uzyskała piękny wynik 97,7% pozytywnych recenzji (jest ich około 44 tysięcy).
 • The Lord of the Rings: Gollum ponownie zostało opóźnione o „kilka miesięcy”. Niezbyt przychylna opinia graczy po zobaczeniu gameplay’u gry najwyraźniej dotknęła na tyle twórców, że postanowili grę poprawić. I bardzo dobrze, lepiej by produkt był dopracowany. Początkowo tytuł miał się pojawić 1 września, teraz jest to czas bliżej nieokreślony.
 • Blizzard potwierdził plotkę o dacie premiery dodatku Wrath of the Lich King do WoWa Classic. DLC ukaże się 26 września.
 • XBOX Series X/S otrzymają patch, który przyśpieszy rozruch konsol o około 5 sekund. Aktualizacja jak na razie znajduje się w testach, ale już niedługo powinna zawitać i na wasze konsole.
 • Jeśli wierzyć statystykom SteamDB MultiVersus, czyli bijatyka z postaciami marek Warner Bros inspirowana Super Smash Bros, stała się najbardziej ogrywaną bijatyką na Steamie. W jednym momencie grało w ten tytuł niemal 62,5 tysiąca graczy. Otwarta beta rusza już 26 lipca.
 • Jeśli jest ktoś chętny na testowanie Call of Duty Modern Warfare II, to ogłoszono jak można zdobyć za darmo kluczyk do bety. Kluczyki będą do zdobycia podczas oglądania streama z League Championship w Vanguard, który rozpoczyna się 7 sierpnia.
 • Ostatnio pisałem, że Mojang oświadczył, że nie chce by Minecraft był w jakikolwiek sposób powiązany z NFT. Nie spodobało się to NFT World, które sprzedawało przeróżne tokeny powiązane z Minecraftem. Związku z tym firma ogłosiła, że tworzy własną grę. Która, ma przypominać Minecrafta. Tytuł ma oddawać odczucia znane z produkcji Mojangu, ale mieć inną oprawę wizualną i mechaniki (trochę to się sobie zaprzecza). Gra ma być free-to-play.
 •  Jonathan Benainous, czyli grafik pracujący przy remake’u The Last of Us Part 1 napisał na twitterze, że wersja na PC gry pojawi się bardzo krótko po debiucie na PS5 (czyli po 2 września). Trzymam kciuki, oby te słowa się sprawdziły. Oprócz tego remake doczekał się dokładnego porównania do oryginalnej wersji na kanale Analista De Bits.
 • Wrocławskie studio Game Island pochwaliło się trailerem swojego pierwszego projektu o tytule Serum. Ma być to symulator przetrwania w tajemniczym lesie skażonym substancją zwaną „serum”, która powoduje mutacje w naturze. My zaś w grze przemieszczać się będziemy od bezpiecznej bazy do bazy, aby tam ulepszać ekwipunek. Tytuł zapowiedziano na Steama bez przybliżonej premiery.

Plotki

 • Według źródeł Jeffa Grubba powstaje gra o Czarnej Panterze. Projekt ma nazwę kodową Project Rainier i będzie tytułem z otwartym światem dla pojedynczego gracza. Grę wydaje EA i jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Oj wielkie mam obawy, zwłaszcza jak patrzę na wydawcę…
 • Według plotki z Reddita, Hogwart Legacy dostanie bardzo ciekawą, ale także drogą kolekcjonerkę. Rzekomo Edycja kolekcjonerska dostanie oprócz cyfrowych dodatków (dostępnych także w cyfrowej edycji Deluxe) figurkę magicznej księgi. Nad księgą ma lewitować za pomocą magnesów różdżka. Według źródeł z Reddita kolekcjonerka ma kosztować 400 dolarów.
 • Serwis Kotaku podał niezbyt dobrą informację o Skull & Bones. Według jego informacji twórcy gry mają wątpliwości, czy ta gra osiągnie sukces. Jak sami przyznają brakuje jej po prostu głębi, a większość tego co oferuje gra mogliśmy zobaczyć już na ostatnim gameplayu.
 • Według plotki, takie gry znajdą się w sierpniu w Amazon Prime Gaming: StarCraft: Remastered, ScourgeBringer, Zak McKraken and the Alien Mindbenders, Beasts of Marabilla Island, Recompile.

Inne

 • Wyciekły kolejne zdjęcia z planu zdjęciowego do serialu Fallout tworzonego przez Amazon:

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.