Pigułka newsów 24-25.11

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Według Toma Hendersona, powstają dwa nowe tytuły z uniwersum Aliena.

Pierwszy projekt o podtytule Marathon ma trafić już za rok na konsole i pracować będzie nad nim studio Grasshopper Manufacture (znani chociażby z serii No More Heroes).
Drugi tytuł to sequel Alien: Isolation, który jest dopiero w bardzo wczesnym etapie rozwoju lub w fazie rozmów. Prawdopodobnie odpowiadać za niego będą twórcy pierwszej części, czyli Creative Assembly.

Oficjalne

 • Pokemon Scarlet and Violet w 3 dni sprzedało się w 10 mln kopii. Wynik choć świetny, jest też trochę zaskakujący. Nie można zapomnieć o problemach z jakimi boryka się gra. Dodatkowo wynik ten jest rekordem liczby sprzedanych kopii dla tak krótkiego czasu od debiutu gry Nintendo.

 • People Can Fly założyło swój ósmy oddział na świecie (a czwarty w samej Polsce). Studio zagościło teraz w Krakowie i zatrudnia już ponad 600 osób. Krakowska filia odpowiadać będzie za rozwój nowego IP studia pod nazwą kodową Project Red.
 • Polskie studio MS Games nawiązało współpracę z największym producentem samolotów – Airbus. Dzięki temu do ich tytułu AirportSim trafią na licencji realistyczne modele 3D maszyn latających. Gra będzie symulatorem obsługi naziemnej lotniska i zadebiutuje w 2 kwartale 2023 roku na PC oraz XBOX Series X/S.
 • Studio Creepy Jar w wywiadzie przedstawiło trochę swoich planów na przyszłość. Ich hit Green Hell będzie dalej rozwijany i w styczniu dostanie patch Building, a w grudniu konsole dostaną aktualizacje Spirits of Amazonia 3. Wkrótce też, twórcy mają się podzielić road mapą na dalszy rozwój gry.

  Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że ich kolejny tytuł, który znamy jako projekt Chimera, zadebiutuje początkowo na PC. Studio nie wyklucza jednak, by potem gra pojawiła się także na konsolach. Daty premiery niestety dalej nie ma. Dowiedzieliśmy się jednak, że Chimera ma stawiać na oprawę realistyczną, a pierwsze materiały z gry dostaniemy w pierwszym kwartale 2023 roku.

 • Ubisoft przypomniał o nowej odsłonie The Settlers. Gra dostała teraz podtytuł New Allies, a więcej informacji dostaniemy 28 listopada. Dla przypomnienia, gra miała zadebiutować w marcu, lecz krótko przed premierą została przeniesiona na czas bliżej nieokreślony.
 • 20 grudnia Assassin’s Creed Valhalla opuści Playstation Plus.
 • Jeden z pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie twittera Need for Speed obraził fana gry w komentarzach po kilku jego niemiłych słowach. EA szybko zareagowało i przeprosiło za zaistniałą sytuację tłumacząc się „hypem” pracownika związanym z bliską premierą tytułu.
 • The Last of Us w końcu dostało własny plakat. Dla przypomnienia serial ukaże się w HBO Max 16 stycznia
 • The Callisto Protocol dostało bardzo klimatyczny zwiastun live action.  Dodatkowo szef studia Striking Distance odniósł się do afery „płatnych animacji”, o których wspominałem na poprzedniej Pigułce. Zapewnił on, że nie jest to wycinanie zawartości pełnej gry, a planowane dodatki, które nie zostały stworzone. W mojej opinii wciąż nie jest to satysfakcjonujące wyjaśnienie.
 • Hogwarts Legacy dostało kolejny 20 minutowy film ASMR z dźwiękami otoczenia pochodzącymi z tej produkcji. Możemy teraz zobaczyć, jak prezentuje się wizualnie i dźwiękowo jesień w świecie Harry’ego Pottera.
 • Planszówka Elden Ring zebrała na kickstarterze aż 10 milionów zł. Zbiórka niedługo się zakończy.

Plotki

 • Na podstawie dokumentów, które zostały ujawnione w związku z przejęciem Activision, spekuluje się, że The Elder Scrolls 6 może być exclusivem dla XBOXa i PC. W dokumencie jasno jest opisane, że Microsoft określa tą serię jako „średniej wielkości markę”, a takie tytuły mogą nie trafić na konsole Nintendo czy Playstation.
 • Dataminerzy dokopali się do modelu twarzy Ghosta – znanej i lubianej postać z serii Call of Duty. Link do zdjęcia znajdziecie tutaj
 • Zostając w temacie Modern Warfare II. Tom Henderson poinformował, że w połowie grudnia (15-18 grudnia) planowany jest darmowy weekend, aby zachęcić jeszcze więcej graczy do tego tytułu.
 • Według informacji pochodzących z ogłoszeń o pracę wynika, że Riot Games prawdopodobnie zamierza wydać Valorant na konsole.
 • Według plotek w tym roku Epic ponownie z okazji Świąt zaoferuje nam za darmo sporo gier.

Inne

 • Powstały już pierwsze fanowskie porównania Wiedźmina 3 z 2015 roku oraz wersji z next gen patchem.
 • Tutaj dodam, że jest to rzecz obowiązkowa do zobaczenia przez fanów Mass Effecta!

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.