Pigułka newsów 16-17.09

Najgorętszy news

Sony oficjalnie podało datę premiery portu na PC Uncharted Legacy of Thieves Collection – 19 października. Tytuł ma dostać natywne 4K, wsparcie dla monitorów ultrawide oraz obsługę pada Dual Sense. Cena 219zł.

Wymagania sprzętowe już zostały udostępnione na Steam.

Oficjalne

  • Studio Team Cherry potwierdziło, że Hollow Knight: Silksong ukaże się także na PS4 i PS5.

  • Serial Cyberpunk: Edgerunners ogląda się świetnie, a do tego zbiera niesamowicie wysokie oceny. Na Rotten Tomatoes zebrał 97/100 według użytkowników, a 100/100 od recenzentów. Sam osobiście przyznaje, że oglądając ten serial bawię się świetnie. Dzięki premierze serialu oraz promocji na Cyberpunk 2077, tytuł ten trafił ponownie do bestsellerów Steama. Dodatkowo liczba osób jednocześnie grających na tej platformie podniosła się o 40 tysięcy osób.

  • Na konsolach PS5 i XSX udostępniono tymczasowo demo do Wo Long: Fallen Dynasty. Demo dostępne jest do 25 września.

  • Sony ogłosiło, że PSVR2 nie otrzyma gier we wstecznej kompatybilności z PSVR. Mają być to gogle skupione na grach next-genowych.

  • Phil Spencer ogłosił, że XBOX nie zamierza podnosić cen XBOXa i nie zamierza zatrzymywać się z zakupami tylko na Zenimaxie i Activision.

  • Return to Monkey Island otrzymało nowy gameplay. Gra wychodzi już 19 września na Steamie i Nintendo Switch.

  • Polskie studio Duality zaprezentowało indyczy psychodeliczny horror Unholy na Tokyo Game Show. W grze trafimy do dwóch równoległych światów – postsowieckiej Europy Wschodniej oraz niebezpiecznego świata Unholy. Tytuł skupi się na eksploracji, skradaniu i rozwiązywaniu zagadek. Produkcja zapowiedziana jest na 2023 rok i zadebiutuje na PC i obecnej generacji konsol.

  • Capcom zaprezentował nowy zwiastun Street Fighter 6, a do tego także nagranie prezentujące wszystkie postacie, które trafią na premierę gry(drugie nagranie). Oprócz tego można już się zapisywać do zamkniętej bety, która trwać będzie od 7 do 10 października. Premiera gry planowana jest na 2023 rok.

  • Ogłoszono, że Genshin Impact doczeka się własnego anime. Nie wiemy jednak czy będzie to serial czy film. Dostaliśmy za to zwiastun:

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.