Pigułka newsów 15-16.12

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Serial God of War dostał zielone światło od Amazonu. Za serial odpowiadać będą: showrunner – Rafe Judkins (Koło Czasu), scenarzysta – Mark Ferguson (Ludzkie dzieci, Iron Man) oraz producent – Hawk Ostby (Ludzkie dzieci, Iron Man).

Sony w planach ma także wiele innych adaptacji: Horizon(serial – Netflix), Ghost of Tsushima(film), Gran Turismo(film), Days Gone(film), Twisted Metal(Serial – Peacock).

Oficjalne

 • Studio Guerrilla Games potwierdziło, że powstaje parę projektów osadzonych w uniwersum Horizona. Guerrilla Games pracuje nad singleplayerową kontynuacją z Aloy w roli głównej, ale także nad grą multiplayer z nowymi postaciami oraz z unikalnym stylizowanym wyglądem.
  Chodzą także plotki o remasterze pierwszego Horizona, a także MMORPGa tworzonego przez Guild Wars i Lineage.
 • Studio Insomniac Games poinformowało, że Marvel’s Spider-Man 2 zadebiutuje na PS5 jesienią 2023 roku.
 • Hideo Kojima poinformował, że Death Stranding ukaże się jako film. Za produkcje odpowiadać będzie studio Hammerstone, a a w projekt zaangażowany będzie sam Kojima.

 • Dead Space Remake osiągnął status gold. Gra zadebiutuje 27 stycznia na PC i aktualnej generacji konsol.
 • Amazon Games (znane głównie z New World) wspomoże studio Crystal Dynamics w pracach nad nową odsłoną Tomb Raidera. Gra jest na wczesnym etapie rozwoju. O tytule wiemy jedynie, że będzie singlowy i skupiony na narracji.
 • Bloober Team ogłosił współpracę z Private Division. Dzięki tej współpracy powstać ma survival horror, który zadebiutuje nie wcześniej niż w 2025 roku.
 • Legenda Blizzarda i Warcrafta – Chris Metzen powrócił z emerytury i będzie pracował nad World of Warcraft
 • Geff Keighley pochwalił się, że The Game Awards oglądało w sumie 103 miliony osób.
 • CD Projekt RED podał 4 główne błędy, na których się skupi w pierwszej kolejności naprawiając Wiedźmina 3. Będą to: nagłe wyłączanie się gry na PC, brak możliwości aktualizowania gry na Originie, niska wydajność ray tracingu na kartach graficznych Intela, brak dostępnych dodatków na PS5 w niektórych regionach.
 • Do abonamentu Netflixa, na urządzenia mobilne trafiły Twelve Minutes oraz Kentucky Route Zero.
 • Polski indyk Inkulinati dostał nowy zwiastun i datę premiery early accessu – 31 stycznia 2023 roku. Gra ukaże się na PC, XBOXach aktualnej i starszej generacji oraz w abonamencie Game Pass. We wczesnym dostępie gra znajdować się ma przez około rok.

  Trzymam kciuki, by tytuł w końcu wyszedł, bowiem był opóźniany już parę razy, a zapowiedziano go po raz pierwszy w połowie 2018 roku. Na platformach, na których gra zadebiutuje dostępne jest już demo.

Plotki

 • Z ogłoszeń o pracę wynika, że Ubisoft dalej pracuje nad swoją grą w uniwersum Star Wars i aktualnie poszukuje do niej testerów. Za gre odpowiada Massive Entertainment, który aktualnie pracuje także nad produkcją osadzoną w uniwersum Avatara (z premierą na 2023). Niewykluczone, że powoli kończą prace nad Avatarem i zaczynają poważniejszy etap rozwoju dla Star Warsowej produkcji.
 • Studio Bluepoint Games (znane chociażby remake’u Demon Souls) udostępniło poniższą grafikę prezentującą prezenty z przedmiotami pochodzącymi z gier przy których dotychczas pracowali. Jednak jeden z prezentów jest zamknięty. Nad czym pracują? Nie wiadomo, ale fani spekulują, że może to być Remaster Bloodborne’a albo którejś odsłony z serii Metal Gear Solid.

Inne

 • Henry Cavill będzie producentem wykonawczym oraz odtwórcą głównej roli w serialu osadzonym w uniwersum Warhammera 40.000Za serial odpowiadać będzie Amazon. Może nie jest to news typowo giereczkowy, ale myślę, że WH40K wiele dla graczy znaczy…. i Henry Cavill też.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.