Pigułka newsów 08-10.12

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

8 grudnia odbyło się The Game Awards 2022. Przygotowałem podsumowanie wydarzenia, do którego przeczytania was serdecznie zapraszam. Znajdziecie w nim wszystkie trailery. Ciekawsze z nich wyróżniłem i krótko opisałem. Do tego lista zwycięzców w przeróżnych kategoriach.

Poniżej krótkie podsumowanie:
Gra roku: Elden Ring
Indyk roku: Stray
Najlepsza narracja: God of War Ragnarok

Najważniejsze zwiastuny: Death Stranding, Jedi Survivor, Hades II, Judas, Diablo IV, Atomic Heart, The Lord of the Fallen, Baldur’s Gate 3, Armored Core: Fires of Rubicon, Space Marine 2, Final Fantasy XVI, Tekken 8.
Największe moje zaskoczenia: Hellboy, Hades II, Judas
Najciekawszy zwiastun w mojej opinii: Death Stranding 2

Oficjalne

 • Wicedyrektor marketingu XBOX – Aaron Greenberg zapowiedział, że choć XBOX nie był obecny na TGA, mają sporo planów na 2023 rok. Microsoft najpewniej nie pokazał tytułów na The Game Awards ze względu na trudności z przejęciem Activision Blizzard.
 • Potwierdziły się plotki, Diablo IV ukaże się 6 czerwca 2023 roku. Pojawiła się już opcja zakupienia preorderów. Osoby, które je zakupią, będą mogły chociażby ograć beta testy gry.
 • Na TGA zaprezentowano dodatek do Horizon Forbidden West o tytule Burning Shores. Jak się okazuje DLC, dostępne będzie tylko i wyłącznie na PS5. Jest to ruch dość niespodziewany. Podobna sytuacja będzie też przy dodatku do Cyberpunka 2077, ale tam jest to bardziej zrozumiałe – sama gra działa z dużymi problemami na starszej generacji konsol. Dodatek do Horizona zadebiutuje 19 kwietnia.
 • W Phantom Liberty, czyli w dodateku do Cyberpunka 2077  pojawi się kolejny znany aktor – Idris Elba. Elba zagra ważną postać dla głównej osi fabularnej DLC (które zadebiutuje w 2023 roku).
 • Supergiant Games poinformowało, że Hades II pojawi się na początku w early accessie, podobnie jak pierwsza odsłona. Kiedy się on rozpocznie i ile będzie trwać dowiemy się dopiero w 2023 roku.
 • Na The Game Awards dowiedzieliśmy się, że Suicide Squad: Kill the Justice League będzie ostatnią grą, w której usłyszymy podkładającego głos Batmanowi legendarnego Kevina Conroya.
 • Playstation potwierdziło na TGA, że w 2023 roku na PC pojawią się dwa kolejne porty dużych exów Sony. Będą to Returnal, bez konkretnej daty premiery, oraz The Last of Us: Part I, które zadebiutuje 3 marca w cenie 259zł. Co do pierwszego tytułu, w zalecanych wymaganiach sprzętowych gra ma podane 32 GB ramu. Ciekawe.
 • Forspoken dostało demo na PS5.
 • 8 grudnia zadebiutował Portal with RTX. Jak się okazuje boryka się on ze sporymi problemami. Gra jest niestabilna i często traci klatki. Gracze szybko zareagowali i nie ma nawet 50% pozytywnych opinii na Steamie. Trzeba trzymać kciuki, by optymalizację poprawiono.
  Jeśli kupicie pierwszego Portala (aktualnie w cenie 4,59zł) do 13 grudnia, odebrać będziecie mogli za darmo Portal with RTX.
 • Ogłoszono datę premiery Season: A Letter to the Future. Gra pojawi się już 31 stycznia na PS5 oraz PC. Dostępne jest także demo na Steamie, Epicu oraz PS5.
 • Vampire Survivors zadebiutowało na urządzeniach mobilnych (iOS oraz Android). Gra dostępna jest za darmo.
 • 14 grudnia w Call of Duty Modern Warfare 2 pojawi się nowy tryb – raidy. Będzie to wyzwanie skupione na PvE dla 3 graczy. Jest to całkiem nowy tryb dla tej serii i kontynuować będzie historię znaną z kampanii fabularnej.
 • 8 grudnia do Sifu trafił trzeci update dodający do tytułu nowe ubrania, modyfikacje do gameplayu oraz więcej funkcji do trybu fotograficznego.

Plotki

 • Jak podaje Miller Ross, studio Crystal Dynamics planuje wspierać Marvel’s Avengers do końca 2023 roku.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.