Pigułka newsów 08-10.04

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Na pokazie ID@XBOX zaprezentowano intrygująco zapowiadającą się grę indie – The Explorator. Tytuł ma połączyć bajkowy świat z szybkim FPSem. Celem w grze będzie odnalezienie legendarnego miasta Atlantis. Po drodze jednak spotykać będziemy wiele niebezpieczeństw.

Produkcja ukaże się na PC oraz XBOXach. Data premiery nie jest znana.

Oficjalne

  • EA odrzuciło Alice Asylium, czyli projekt sequela znanej serii. Niedawno został udostępniony w sieci concept gry stworzony przez twórcę serii – Americana McGee’a. EA jednak nie zainteresowało się grą, a twórca ogłosił, że porzuca branżę gier.

  • Konami pochwaliło się, że ich kolekcja – Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection, sprzedała się w liczbie jednego miliona egzemplarzy. W skład jej wchodzi 13 gier z lat 1989-1994.

  • 16 maja ukaże się dodatek do Age of Empires II Definitive Edition – Return of Rome. Niestety poza poniższą grafiką oraz datą premiery nie wiemy nic o dodatku.
  • Star Wars Jedi Survivor otrzymał nowy gameplay. Premiera zaplanowana jest na 28 kwietnia, a gra ukaże się na PC oraz konsolach aktualnej generacji.
  • Zapowiedziano RPGa akcji osadzonego w świecie science fiction tworzonego przez studio Elysium – Neo Berlin 2087. Tytuł ma zaoferować strzelanie oraz skradanie w perspektywie z trzeciej osoby. Ukazał się także gameplay gry.

Plotki

  • Jak podaje Jez Corden, zapowiedziany przez Blizzarda survival będzie miał tytuł Odyssey, a prace nad nim są bliskie ukończenia. Insider widział także gameplaye z gry i wizualnie przypominać ma ona Everwild lub Fable Legends.

Inne

  • The Super Mario Bros Movie zarobiło w ciągu pięciu dni 377,2 milionów dolarów. Tym samym przebijając rekordowe otwarcie dla animacji, poprzedni wynik należał do Krainy Lodu 2 – 358,5 milionów dolarów.
  • Udostępniono kolejny materiał z fanowskiego projektu Bloodborne Kart.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.