Pigułka newsów 08-09.08

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

OGŁOSZENIE: W związku z krótkim urlopem w okresie 11-15 sierpnia nie będą się ukazywać w tych dniach Pigułki newsów oraz zmniejszy się częstotliwość pojawiania się postów na socialach. Wrócę jednak do was już za tydzień, 17 sierpnia z kolejną Pigułką!

Najgorętszy news

Udostępniono zwiastun Call of Duty Modern Warfare III. Zapowiedziano także dzień, w którym gra zostanie w pełni zaprezentowana – 17 sierpnia.

Oficjalne

 • Lies of P otrzymało status GOLD. Gra bez problemów powinna pojawić się na premierę – 19 września. Tytuł ukaże się na wszystkich platformach oprócz Switcha, a także w abonamencie Gamepass.
 • Twórcy Remnant 2 zapowiedzieli, że pracują nad wprowadzeniem crossplayu oraz już trwają prace nad nowym DLC do ich produkcji.
 • Opóźniono WrestleQuest ze względu na wykrycie poważnego błędu, który mógłby doprowadzać do uszkadzania się save’ów. Nowa premiera zaplanowana jest na 22 sierpnia.
 • Jak podało Take-Two w raporcie finansowym, GTA V sprzedało się już w ponad 185 milionach egzemplarzy, a Red Dead Redemption 2 w 55 milionach. Dowiedzieliśmy się także, że NBA 2K23 jest drugą najlepiej sprzedającą się grą z serii, sprzedano ponad 13 milionów kopii tej produkcji. Pierwsze miejsce zajmuje NBA 2K20 z wynikiem 14 milionów egzemplarzy.
 • Studio Acid Wizard znane z Darkwood ogłosiło zakończenie swojej działalności. Podano także informacje, że są prowadzone rozmowy, aby inne firma zajęła się sequelem Darkwood oraz produkcją, nad którą pracowało ostatnio Acid Wizard  – Soccer Kids.
 • Ruszyły testy streamingu gier na PS5, bez wymagania pobierania tytułów. Usługa ma zaoferować granie nawet w 4K i być dostępna w PS Plus Premium
 • Skrócono ofertę „okresu próbnego za 4 zł” dla abonamentu Game Pass. Trwa ona teraz 14 dni zamiast miesiąca.
 • EA ogłosiło zamknięcie serwerów Crysis 3 (w wersji na PS3, XBOX 360, XBOX ONE, PC) wydarzy się to 7 września.  Oprócz tego 8 grudnia zostaną wyłączone serwery Dead Space 2 (PC, PS3, XBOX 360) oraz Dante’s Inferno (PS3, PSP, XBOX 360)
 • Udostępniono listę gier, które trafią do PS PLUS (Extra i Premium) w sierpniu. Są to między innymi: Lost Judgment, Sea of Stars, Moving Out 2, DLC do Destiny 2 – The Witch Queen. Wszystkie tytuły opisane znajdziecie pod tym linkiem.
 • Devolver Digital na swoim krótkim pokazie przedstawił opóźnione gry na 2024 rok. Są to między innymi : The Plucky Squire, Stick it to the Stickman, Skate Story, Anger Foor, Pepper Grinder. Zapewniono za to, że jeszcze w tym roku powinniśmy otrzymać: Gunbrella, Karmazoo, The Cosmic Wheel Sisterhood, Wizard with a Gun oraz The Talos Principle 2.
 • Flashback 2 otrzymało nowy zwiastun prezentujący miasto New Washington. Tytuł ma się ukazać na wszystkich platformach. Premiera planowana jest na 16 listopada 2023 roku.
 • Otrzymaliśmy trailer dodatku do Dead by Daylight wprowadzający dwie postacie z Aliena – Ksenomorf i Ripley. Rozszerzenie trafi do gry 29 sierpnia.
 • Stronghold: Definitive Edition otrzymało demo na Steamie. Remaster kultowej gry pojawi się 7 listopada.
 • Ubisoft zapowiedział w dniach 10-14 sierpnia długi weekend z darmowymi grami z serii Assassin’s Creed. Assassin’s Creed II, Brotherhood, Revelations, Black Flag i Valhalla będą tymczasowo dostępne. Na PC sprawdzimy na Ubisoft Connect cztery wspomniane tytuły (bez odsłony Black Flag). Na konsolach Microsoftu zagramy wszystkie wspomniane gry, ale wymagany jest abonament XBOX Live Gold. Konsola Sony zaoferują natomiast Valhallę oraz dla posiadaczy Playstation Plus Extra – The Ezio Collection i AC IV: Black Flag.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.