Pigułka newsów 07-13.09

Najgorętszy news

13.09 odbyło się 40-minutowe Nintendo Direct i pokazało sporo tytułów. Tutaj znajdziecie link do całego pokazu. A najważniejsze tytuły dam poniżej. No i oczywiście największym zaskoczeniem było podanie tytułu i daty premiery nowej Zeldy. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zadebiutuje już 12 maja 2023 roku.

Oprócz niżej przedstawionych tytułów pokazały się także porty wielu gier znanych bardziej z innych platform (warto mieć na uwadze, że niektóre wyglądają źle na Nintendo Switch): It Takes Two, Tunic, Sifu, Resident Evil Village/Biohazard/2 Remake/3 Remake (Cloud).

Oficjalne

 • Ubisoft oficjalnie podał informacje, że nowe tytuły AAA od nich będą kosztować na konsolach 70 dolarów. 

 • Splatoon 3 zadebiutował na Switchu 9 września i okazał się ogromnym hitem. W ciągu 3 dni zakupiło go 3,45 miliona graczy. Jak podaje serwis Game Data Library, może być to największy w historii debiut gry w Japonii.
 • Bonnie Ross – założycielka i szefowa 343 Industries odeszła ze studia po 28 latach pracy. Po tym jak opuści pracę, zamierza zająć się swoją rodziną. Jej stanowisko przejmie Pierre Hintze, który zajmował się produkcją i kwestiami wydawniczymi.
 • Square Enix ogłosił, że 27 lutego zostaną wyłączone serwery Babylon’s Fall. Gra-usługa nie pożyje, więc nawet roku, mimo obietnicy naprawienia tego tytułu. Decyzja jednak nie dziwi jednak, ponieważ na Steamie na raz gra w nią 10-20 osób.
 • Ogłoszono, że zimą na urządzenia mobilne trafi Little Nightmares.
 • EA wraz ze studiem Omega Force stworzy grę „myśliwską”, która czerpać będzie wiele z Monster Huntera. Akcja gry dziać się będzie w feudalnej Japonii i inspirować mitologią tego kraju. Produkcja ma być zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu (najpewniej na Tokyo Game Show).
 • Studio Skydance New Media udostępniło zwiastun gry z Kapitanem Ameryką i Czarną Panterą. Za dużo o tytule nie wiemy, oprócz, że będzie to tytuł AAA dziejący się w czasie II wojny światowej.  Gra nie ma nawet jeszcze tytułu. Za produkcję według niektórych informacji w sieci odpowiada Amy Henning, która była ważną osobą przy tworzeniu serii Uncharted.
 • Jeszcze parę tygodni temu pisałem o opóźnieniu Marvel’s Midnight Suns na 2023 rok, a teraz ogłoszono, że tytuł jednak ukaże się 2 grudnia. Miłe zaskoczenie, nie powiem.
 • Marvel postanowił stworzyć własne Pokemon GO , czyli Marvel World of Heroes. Gra ma trafić na urządzenia mobilne w 2023 roku.
 • Kolejny gameplay dostała gra od polskiego Flying Wild Hog – Evil West. Premiera gry – 22 listopada.

 • Pojawił się obszerny 30 minutowy gameplay Lies of P. Czuć mocno w tej grze klimat Bloodborne’a.

Plotki

 • Według plotek dużo osób w Ubisoft Quebec prosiło zarząd o nie przydzielanie ich do projektu AC Red ze względu na dyrektora kreatywnego – Jonathana Dumont. Dwa lata temu Dumont został oskarżony o poniżanie, złe traktowanie młodych pracowników, a także filtrowanie. Jak podaje anonimowy pracownik Ubisoftu, wiele osób odeszło ze studia z powodu zachowań tego dyrektora, które od czasu oskarżeń nie zmieniły się.
 • Sporo nowych informacji pojawiło się ostatnio o grach z serii Assassin’s Creed. Tym bardziej dziwi, że pojawią się plotki o kolejnych projektach. Podobno powstaje AC o nazwie kodowej Invictus, który będzie w AC Infinity oddzielną wieloosobową grą. Za ten tytuł odpowiadają ludzie, którzy pracowali przy Rainbow Six Siege oraz For Honor.
 • Z usuniętego opisu Overwatch 2 na stronie Blizzarda wyciekła informacja, że nowe postacie w OW2 nie będą dostępne na starcie. Aby uzyskać dostęp do części z nich będzie trzeba długo grać i zdobywać punkty w darmowym battle passie lub zakupić karnet bojowy premium.
 • Według dość pewnych źródeł Deathloop od Arkane trafi do XBOX Game Pass już 20 września. Ma być to ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Znany insider Jez Corden w podcaście powiedział nawet, że na te informacje mógłby postawić pieniądze. Ciekawe jak duże?
 • Jeff Grubb poinformował, że grę o Iron Manie od EA, tworzą twórcy odpowiedzialni za remake Dead Space. Gra ma być na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ale zapowiedź powinna się pojawić już niedługo. Tytuł ma się pojawić przed grą z Czarną Panterą w roli głównej też od EA(i co ważne to nie jest ten sam tytuł co gra od Skydance New Media).

Inne

 • Dawid Podsiadło 12.09 udostępnił utwór, który trafi do serialu animowanego Cyberpunk Edgerunners (premiera na Netflixie 13.09). 

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.