Pigułka newsów 07-08.12

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

8 grudnia odbyło się The Game Awards. Dla osób, które chciałyby nadrobić to wydarzenie mam przygotowane podsumowanie ze wszystkimi zwiastunami i najważniejszymi nagrodami. Podsumowanie znajdziecie – tutaj.

Na gali zaprezentowano kilka naprawdę ciekawych tytułów w tym chociażby Marvel’s Blade od Arkan Lyon, No Rest For The Wicked – RPGie studia odpowiedzialnego za serię Ori, a także OD – horror od Hideo Kojimy.

Oficjalne

 • Bethesda ogłosiła, że zapowiedziany Marvel’s Blade będzie tytułem dla pojedynczego gracza w perspektywie z trzeciej osoby. Gra ma być dla dorosłego odbiorcy (18+) i być osadzona w Paryżu. Serwis VG247 próbował dowiedzieć się czy tytuł będzie ekskluzywem Microsoftu, ale Bethesda nie chciała tego skomentować.
 • Na The Game Awards zadebiutowały dwie gry podczas samego wydarzenia – Baldur’s Gate 3 na XBOX Series X/S oraz The Finals na PC i konsolach aktualnej generacji.
 • The Farm 51 zapowiedziało Chernobyfull. Będzie to rpg akcji w otwartym świecie znanym już z Chernobylite. Tytuł ma jednak zaoferować o 20 razy większą mapę, 10 razy więcej broni i lepszą grafikę (gra powstaje na Unreal Engine 5). Premiera planowana jest na 2025 rok. Zapowiedziano także tytuł o nazwie kodowej Wardevil, który będzie połączeniem survivalu i FPSa. Będzie to gra dla pojedynczego gracza z możliwością grania w kooperacji.
 • Alone in the Dark opóźniono na 20 marca 2024 roku.
 • 11 stycznia na wszystkich platformach ukaże się darmowe demo Prince of Persia The Lost Crown. Premiera gry zaplanowana jest na 4 dni później
 • Plaion ogłosił, że Kingdom Come Deliverance ukaże się na początku przyszłego roku na konsoli Nintendo. Pojawi się wersja cyfrowa jak i pudełkowa.
 • The Day Before zadebiutowało w early accessie na Steamie. Aktualnie gra aktualnie ma zaledwie 19% pozytywnych opinii na tej platformie. Głównymi problemami są niedziałające sprawnie serwery oraz ogromna ilość bugów. Dodatkowo twórcy usuwają z sieci własne materiały (posty oraz filmy na youtube), w których wspominali, że gra miała oferować otwarty świat, który dostepny teraz nie jest.
 • Do Medieval Dynasty na PC trafił tryb kooperacyjny. Tryb ten trafi także na konsole w przyszłym roku.
 • W następnym tygodniu Assassin’s Creed Mirage otrzyma Nową grę Plus. Ubisoft ogłosił także, że na początku 2024 roku do gry zawita tryb permadeath.
 • Zaprezentowano roadmapę na najbliższe miesiące dla Ghostrunnera 2. Gra właśnie otrzymała darmowy tryb hardcore oraz płatny dodatek z elementami kosmetycznymi Ice Pack.
 • Zapowiedziano sequel Genesis Noir, czyli przecudownego indyka osadzonego w noirowo-jazzowej oprawie audiowizualnej. Produkcja pod nazwą Nirvana Noir ukaże się na PC oraz XBOX Series X/S i tym razem zaoferuje przygodę w barwniejszych kolorach. Data premiery nie jest niestety znana.
 • Nie jest to w zasadzie zapowiedź nowa, ale dopiero na nią trafiłem, więc uznałem, że się nią podzielę. Trzy tygodnie temu zapowiedziano bardzo ciekawie wyglądającego indyka – Greenfield. Tytuł będzie przygodową grą z zagadkami w tle. Gra osadzona jest w mrocznym surrealistycznym świecie mieszającym naturę z architekturą w stylu industrialnym. Data premiery nie jest znana.
 • Ogłoszono przygodową grę skupioną na eksploracji świata. Europa zaoferuje słodką stylizowaną grafikę i kolorowy świat z zagadkami środowiskowymi. Demo gry jest dostępne na Steamie, a gra pojawi się na PC 16 kwietnia 2024 roku.

Inne

 • Fallen Leaf Studio zapowiedziało, że powstanie serial na podstawie Fort Solis. Za ten projekt odpowiadać będzie Studios Extraordinaires.
 • Potwierdzono, że powstaje drugi sezon Twisted Metal.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.