Pigułka newsów 06-08.07

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Jak przekazał CD-Action pracownik Piranha Bytes, studio z końcem czerwca zakończyło działalność. Od paru miesięcy, jak oficjalnie ogłoszono, jedynym kołem ratunkowym dla twórców Gothica było przejęcie przez inną firmę. Do tego jednak nie doszło i studio zostało ostatecznie zamknięte. 

Podobno nie ma w planach oficjalnego ogłoszenia zakończenia działalności

Dodatkowo informacją, która pojawiła się na dniach była zapowiedź otwarcia Pithead Studio. Na czele firmy stanął Bjorn Panktratz, który do listopada 2023 roku był CEO Piranga Bytes. Wraz z żoną pokierują studiem, który ma tworzyć niezależne gry akcji z elementami horroru.

Oficjalne

  • Studio Video Games Deluxe zdementowało plotki o rzekomo tworzonym spadkobiercy L.A. Noire. Aktualnie pracują tylko nad projektami dla Rockstar Games.
  • Opóźniono konsolową wersję Cities: Skylines 2 ze względu na problemy z optymalizacją. Początkowo planowano wydać ją w październiku. Twórcy zapewniają jednak, że w sierpniu postarają się ponownie ubiegać się o certyfikaty zapewniające udostępnienie gry na konsolach Microsoftu jak i Sony.
  • 9 lipca do Nintendo Switch Sports trafi nowa aktualizacja dodająca grę w koszykówkę.
  • Limited Run Games zaprezentowało edycję kolekcjonerską Beyond Good and Evil – 20th Anniversary Edition. W skład niej wchodzi między innymi pudełkowa wersja gry, artbook, kolekcjonerskie pudełko, statuetka czy chociażby brylok przedstawiający aparat Jade.
  • Po zwolnieniu całego studio KeokeN, wznowiono prace nad Deliver Us Home. Gra powstaje dzięki funduszy zdobytych na zbiórce na Kickstarterze. Udostępniono pierwszy teaser gry.

Plotki

  • Jak podaje billbil_kun EA Sports FC 25 ukaże się 27 września, a wczesny dostęp wystartuje 20 września. Dostęp do niego będą miały osoby, które zakupiły grę w wersji Ultimate (99,99 dolarów). Podstawowa wersja gry będzie kosztować 69,99 dolarów. Zapowiedź ma nastąpić w najbliższych dniach.
  • Na LinkedInie jednego z animatorów 2K Games zauważono wpis o tworzeniu niezapowiedzianego remake’u. Niestety nie wiadomo jaka gra ma otrzymać odświeżoną wersję.

Inne

  • Trwają prace na modem dodającym multiplayer do Cyberpunka 2077. Modyfikacja jest na razie na etapie pre-alphy.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.