Pigułka newsów 05-06.12

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Rockstar udostępnił zwiastun GTA VI. O samej grze wiemy niewiele, gra osadzona jest w Vice City i głównymi postaciami są Lucia i Jason. Tytuł pojawi się w 2025 roku na PS5 oraz XSX/S.

Warto zaznaczyć, że trailer ma już ponad 108 milionów wyświetleń. W dobę zebrał 90 milionów. Nie licząc teledysków muzycznych jest to najszybciej zdobywający wyświetlenia film na youtube w ciągu 24h.

Oficjalne

 • We współpracy Supermassive Games(Until Dawn) i Behaviour Interactive powstanie nowa gra dla pojedynczego gracza w świecie Dead by Daylight. Tytuł ma być skupiony na narracji. W poście informującym o tej produkcji oznaczono The Game Awards.
 • Do 31 grudnia ruszyło ID@XBOX Game Demo Winterfest. W ramach tego wydarzenia pojawiło się ponad 30 dem do przetestowania na konsolach Microsoftu.
 • Pojawił się nowy patch do The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Oprócz rzeczy pozytywnych nowości jak poprawki, wsparcie dla Steam Decka i monitorów ultrawide, pojawiły się też problemy. Niektóre mody przestały współgrać z tytułem po tym jak patch zmienił działanie Creations Club (prawdopodobnie to błąd). Od teraz usługa oferuje sprzedaż modów stworzonych przez fanów. Aby móc otrzymywać zyski z modyfikacji należy go zgłosić i otrzymać weryfikacje.
 • Ogłoszono, że wraz z końcem lutego 2024 roku Twitch zniknie z Korei Południowej, ze względu na wysokie opłaty dostaw internetu w tym kraju.
 • Larian Studios pochwaliło się statystykami Baldur’s Gate 3. Ponad 1,3 milionów graczy ukończyło grę. 94% osób grających w grę stworzyło własną postać. Razem gracze spędzili w kreatorze postaci 8196 lat. Pozostałe 6% najczęściej wybierało Gale’a i Astariona jako bohatera głównego. Najczęściej wybierano paladyna jako klasę oraz elfów jako rasę. Aż 51% osób wybierało związek z Shadowheart, a Drapka pogłaskano 48,5 milionów razy!
 • Top 10 produktów generujących największe przychody na Steam w ostatnim tygodniu.
 • Twórcy projektu Unrecord przypomnieli o istnieniu swojej gry krótkim materiałem.
 • Zaprezentowano zwiastun trybu LEGO, który 7 grudnia trafi do Fornite’a.
 • Do Fallout 76 trafiła aktualizacja wprowadzająca Atlantic City. Jest to pierwsza z dwóch części tego dodatku. Oprócz nowych zadań fabularnych w grze pojawi się kasyno.

Plotki

 • Według źródeł IGNu w Bungie dalej trwa gęsta atmosfera w firmie po zwolnieniach. Zarząd jest podobno wrogo nastawiony wobec pracowników i pojawiły się znaczne cięcia kosztów. Według niektórych informacji, jeśli nie uda się poprawić wyników finansowych pojawia się zagrożenie pełnego przejęcia kontroli nad studiem przez Sony.
 • Jak podaje Insider Gaming, Project Shaolin, o którym wspominał między innymi wyciek z NVIDII w 2021 roku, jest w fazie wczesnej produkcji. Będzie to kooperacyjna bijatyka dla 4 graczy w perspektywie w trzeciej osobie. Tytuł ma zaoferować cztery rodzaje broni. Gra silnie powiązana ma być z zespołem Wu-Tang Clan, który oprócz przygotowanego soundtracku, pojawi się w grze jako grywalne postacie. Graficznie tytuł ma przypominać animację Spider-Man: Into The Spider-verse. Za projekt odpowiedzialne jest studio Brass Lion Entertainment.
 • Na oficjalnej stronie Brothers: A Tale of Two Sons pojawiło się tajemnicze odliczanie. Po tym jak to odkryto strona została wyłączona. Według źródeł Billbil_kuna, Hazelight Studios planuje zapowiedzieć wkrótce remake gry.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.