Pigułka newsów 05-06.01

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Na reddicie pojawiły się plotki odnośnie Avatar: Frontiers of Pandora od Ubisoftu. Gra ma być inna od znanych nam UbiGier z otwartym światem i tysiącem znaczników.

Mamy dostać mapę podzieloną na mniejsze obszary w których sami będziemy musieli odkrywać co w nich robić. Do tego lokalizacja ma się zmieniać w zależności od poczynań gracza. Do tytułu trafić ma także zaawansowany system pogodowy, który wpływa na to jak zachowuje się świat (odnosi się to głównie do postaci i zwierząt). Same zwierzęta będą mogły nam pomagać w walce na lądzie jak i w powietrzu. Do gry trafić ma także system craftowania i lootu.

Oficjalne

 • W wywiadzie Maciej Głomb, czyli producent remake’u Silent Hill 2 przyznał, że wyznacznikiem jakości dla Bloober Team jest Resident Evil 2 Remake. 
 • Dwarf Fortress w ciągu miesiąca od premiery sprzedał się w pół milionie kopii.
 • Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków ogłosił, że śledztwa odnośnie przejęcia Activision potrwają aż do 26 kwietnia. Wcześniej termin ten był zaplanowany na 1 marca.
 • Playstation 5 sprzedało się już w 30 milionach egzemplarzy. Dodatkowo Jim Ryan zapowiedział, że skończyły się problemy z dostępnością konsoli.
 • Dyrektor kreatywny Bungie – Tom Farnsworth potwierdził na twitterze, że studio pracuje dla Sony nad kilkoma projektami. 
 • Pojawił się pierwszy teaser filmu Gran Turismo, który przedstawi prawdziwą historię o graczu, który został profesjonalnym kierowcą. Główną rolę grać będzie Archie Madekwe, zobaczymy także inne znane twarze jak David Harbour, Orlando Bloom czy Geri Halliwell. Film pojawi się 11 sierpnia.

  Oprócz tego na CES2023 zapowiedziano, że 22 lutego Gran Turismo 7 doczeka się darmowej aktualizacji, która wprowadzi możliwość grania w ten tytuł na PSVR2.

 • Playstation zaprezentowało pada dla osób z niepełnosprawnościami – Projekt Leonardo. 
 • Kolejna postać z Dead Island 2 dostała swój teaser. Poznajcie kolejną dostępną postać – Ryana. Gra zadebiutuje 28 kwietnia na wszystkich platformach oprócz Switcha.

Plotki

 • Według źródeł Colta Eastwooda, testerzy Bethesdy są pozytywnie zaskoczeni Starfieldem. Gra podobno ma przebić oczekiwania i być bardziej ambitnym projektem niż może się wydawać. Tytuł jest większy niż Skyrim i cokolwiek co wcześniej od Bethesdy widzieliśmy. Starfield ma nawet początkowo przytłoczyć swoim rozmiarem, przez co może odrzucić część graczy.
 • Supergiant Games ogłosi, że szuka tłumaczy i tłumaczki z całego świata do pracy nad Hadesem II. Z informacji jakie podali wynosi, że do gry trafi także język polski. Niewykluczone, że pojawi się on już na etapie early accessu.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.